Asques, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asques
Komunë
noform
Pamje nga Asques
Vendndodhja
Asques is located in Franca
Asques
Asques
44°57′10″V 0°24′40″P / 44.952778°V 0.411111°P / 44.952778; -0.411111Koordinatat: 44°57′10″V 0°24′40″P / 44.952778°V 0.411111°P / 44.952778; -0.411111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Fronsac
Ndërbashkësia CC du Canton de Fronsac
Kryetari Jean Mora
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.28 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 476 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33240
INSEE 33016


Asques është një komunëFrancë. Asques bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 476 banorë dhe sipërfaqe 6.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]