Assé-le-Boisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assé-le-Boisne
Komunë
Vendndodhja
Assé-le-Boisne is located in Franca
Assé-le-Boisne
Assé-le-Boisne
48°09′23″V 0°19′10″P / 48.1564°V 0.3194°P / 48.1564; -0.3194Koordinatat: 48°09′23″V 0°19′10″P / 48.1564°V 0.3194°P / 48.1564; -0.3194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni Fresnay-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Communauté de communes des Alpes Mancelles
Kryetari Jean-Louis Breton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.39 km2
Popullsia 871 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72130
INSEE 72011


Assé-le-Boisne është një komunëFrancë. Assé-le-Boisne bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 871 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 28.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]