Assac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Assac is located in Franca
Assac
Assac
49°37′15″V 2°36′37″L / 49.6208°V 2.6103°L / 49.6208; 2.6103Koordinatat: 49°37′15″V 2°36′37″L / 49.6208°V 2.6103°L / 49.6208; 2.6103
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Valence-d'Albigeois
Ndërbashkësia Val 81
Kryetari Daniel Caylus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.06 km2
Lartësia 451 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81340
INSEE 81019


Assac është një komunëFrancë. Assac bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 15.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale