Assane Demoya Gnoukouri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assane Demoya Gnoukouri
Të dhënat personale
Emri i plotëAssane Demoya Gnoukouri
Data e lindjes (1996-11-28) 28 Nëntor 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesAbidjan, Bregu i Fildishtë
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualInternazionale
Numri27
Karriera në rini
2013Olympique de Marseille
2013–2014Altovicentino
2014–Internazionale Primavera
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Internazionale3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19 Prill 2015

Assane Demoya Gnoukouri (lindur më 28 Nëntor 1996) është një futbollist profesionist fildishtas i cili luan me klubin italian InternazionaleSerie A si mesfushor.


Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vitet e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnoukouri e shpenzoi karrierën e tij të hershme te akademia e të rinjëve të Olympique de Marseille. Pasi u hoq nga skuadra, në Dhjetor 2013, ai kaloi te Altovicentino. Në verën e vitit 2014, Gnoukouri, sëbashku me vëllain e tij të vogël Zate Wilfried Demoya, lëvizën te Internazionale Primavera.

===Internazionale Ai bëri debutimin e tij në Serie A më 11 Prill 2015, ku ai hyri si zëvëndësuesi i kilianit Gary Medel në minutën e 80 në fitoren 3–0 jashtë fushe kundër Veronës.[1]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai i vëllai më i madhë i Zate Wilfried Demoya Gnoukouri, i cili është gjithashtu një futbollist.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zgjohet Interi, rigjen buzëqeshjen në Verona". Panorama Sport. 14 prill 2015. Marrë më 17 prill 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]