Assat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assat
Komunë
noform
Pamje nga Assat
Vendndodhja
Assat is located in Franca
Assat
Assat
43°15′00″V 0°17′57″P / 43.25°V 0.299167°P / 43.25; -0.299167Koordinatat: 43°15′00″V 0°17′57″P / 43.25°V 0.299167°P / 43.25; -0.299167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Pau-Sud
Ndërbashkësia Gave et Coteaux
Kryetari Pierre Rodriguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.47 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 1708 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64510
INSEE 64067


Assat është një komunëFrancë. Assat bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1708 banorë dhe sipërfaqe 9.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale