Assenoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assenoncourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Assenoncourt is located in Franca
Assenoncourt
Assenoncourt
50°17′19″V 4°00′57″L / 50.2886°V 4.0158°L / 50.2886; 4.0158Koordinatat: 50°17′19″V 4°00′57″L / 50.2886°V 4.0158°L / 50.2886; 4.0158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Réchicourt-le-Château
Ndërbashkësia Pays des Étangs
Kryetari Martine Peltre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.69 km2
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57260
INSEE 57035


Assenoncourt është një komunëFrancë. Assenoncourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 16.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]