Asswiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asswiller
Komunë
noform
Pamje nga Asswiller
Stema_figura
Vendndodhja
Asswiller is located in Franca
Asswiller
Asswiller
48°52′55″V 7°13′15″L / 48.881944°V 7.220833°L / 48.881944; 7.220833Koordinatat: 48°52′55″V 7°13′15″L / 48.881944°V 7.220833°L / 48.881944; 7.220833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Saverne
Kantoni Drulingen
Ndërbashkësia Alsace Bossue
Kryetari Norbert Stammler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.02 km2
Popullsia 285 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67320
INSEE 67013


Asswiller është një komunëFrancë. Asswiller bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 6.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]