Asteras Tripolis F.C.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Asteras Tripolis F.C.

Asteras Tripolis F.C. (greq. Α.Γ.Σ. Αστέρας Τρίπολης) është një klub futbolliGreqi, Tripoli. Luan në Kategorinë ë Parë (Superleague Greece). Ngjyrat të skuadrës janë ë verdha dhe blu. Presidenti i skuadrës është Georgios Borovilos dhe trajneri është Savvas Pantelidhis.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]