Astrit Hafizi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrit Hafizi
Astrit Hafizi.jpg
Të dhëna personale
Datëlindja 15 shtator 1953
Vendlindja Shkodër, Shqipëri
Pozicioni sulmues, mesfushor
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
Vllaznia
Trajner
1997-1999 Vllaznia, Shqipëria


Astrit Hafizi është ish-futbollist i klubit sportiv "Vllaznia" dhe ish-trajner i Vllaznisë dhe Kombëtares Shqiptare të futbollit në vitet 1997-1999.