Asuna Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asuna Tanaka
Asuna Tanaka 2012 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAsuna Tanaka
Data e lindjes (1988-04-23) 23 Prill, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2008Tasaki Perule FC32(2)
2009–2013INAC Kobe Leonessa80(15)
2013–2014Frankfurt22(1)
2014–2017INAC Kobe Leonessa39(3)
2018–Gyeongju KHNP
Ekipi kombëtar
2011–2016Japonia39(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Asuna Tanaka (田中 明日菜 Tanaka Asuna?, lindur më 23 Prill 1988) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 39 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 6 2
2012 13 1
2013 9 0
2014 2 0
2015 6 0
2016 3 0
Gjithsej 39 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)