Atdhe Gashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Atdhe Gashi lindi më 10 shkurt 1939

U lind në Tiranë, studioi në LubjanëSllovenisë për Regjinë në Akademinë për Teatër, Film dhe Televizion. Më 1972 i mboroi studimet në Lubjanë.

Ndër të tjera ai është edhe regjisor i dramës "Cilen ta zgjedh" të shfaqur në Kosovë.

Tituj të veprave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teater
  • Cilen ta zgjedh - regjisor i dramës.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]