Athos-Aspis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athos-Aspis
Komunë
noform
Pamje nga Athos-Aspis
Vendndodhja
Athos-Aspis is located in Franca
Athos-Aspis
Athos-Aspis
43°24′53″V 0°58′20″P / 43.4147°V 0.972222°P / 43.4147; -0.972222Koordinatat: 43°24′53″V 0°58′20″P / 43.4147°V 0.972222°P / 43.4147; -0.972222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Sauveterre-de-Béarn
Ndërbashkësia CC de Sauveterre-de-Béarn
Kryetari Jean-Robert Lataillade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 185 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64390
INSEE 64071


Athos-Aspis është një komunëFrancë. Athos-Aspis bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 185 banorë dhe sipërfaqe 6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]