Atje ku nuk lind dielli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: Atje ku nuk lind Dielli
Titulli origjinal: Atje ku nuk lind Dielli
Shteti i prodhimit: Kosova
Viti i prodhimit: 1996
Gjatja (PAL-DVD): {60 min.} minuta
Gjuha origjinale: Shqip
Studio: Liza S.&S.
Zhanri: Dramë
Premiera (Kino/Video): {VHS 1996}
Për moshën: {pa kufizime}
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti:
Fitimi:
Realizues teknik
Regjia: Sunaj Raça
Autori: Sunaj Raça
Producenti: Sutki Hulaj
Kompozitori:
Kamermani: Besfort Hasanaj Jusuf Rizvanolli
Prerja: Ergyn Doberçani, Erkan Dobërçani,
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


Atje ku nuk lind dielli është film në gjuhën shqipe i realizuar në vitin 1996Kosovë, regjinë dhe skenarin e ka bërë Sunaj Raça.

AKTORET[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.