Atkins, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atkins, Arkansas
Anglisht : Atkins
qytet
noform
Atkins
Vendndodhja
Atkins, Arkansas is located in SHBA
Atkins, Arkansas
Atkins, Arkansas

Koordinatat: 35°14′37″V 92°56′18″P / 35.24361°V 92.93833°P / 35.24361; -92.93833

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Pope
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
 •  tokësore 15.9 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 2878 banorë (2000)
Dendësia 181 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72823
Prefiksi 479
Koordinatat 35° 14′ 37″ Veri

92° 56′ 18″ Perëndim

Atkins, Arkansas (Atkins) është një qytet në qarkun Popeshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Atkins, Arkansas jetojnë 2878 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 181 banor/km2 (471.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 15.9 km2 (6.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 113 m (371 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Atkins, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale