Atsushi Yanagisawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsushi Yanagisawa
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsushi Yanagisawa
Data e lindjes (1977-05-27) 27 Maj, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesToyama, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2003Kashima Antlers
2003–2004Sampdoria
2004–2005Messina
2006–2007Kashima Antlers
2008–2010Kyoto Sanga FC
2011–2014Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
1998–2006Japonia58(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsushi Yanagisawa (lindur më 27 Maj 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 17 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 2 0
1999 4 0
2000 10 4
2001 6 5
2002 9 0
2003 5 2
2004 8 2
2005 10 4
2006 4 0
Gjithsej 58 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]