Attancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attancourt
Komunë
Vendndodhja
Attancourt is located in Franca
Attancourt
Attancourt
48°31′38″V 4°55′49″L / 48.527222°V 4.930278°L / 48.527222; 4.930278Koordinatat: 48°31′38″V 4°55′49″L / 48.527222°V 4.930278°L / 48.527222; 4.930278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Wassy
Ndërbashkësia Saint-Dizier, Der et Blaise
Kryetari Alain Lallement
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.02 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52130
INSEE 52021


Attancourt është një komunëFrancë. Attancourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 10.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]