Attricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attricourt
Komunë
Vendndodhja
Attricourt is located in Franca
Attricourt
Attricourt
47°29′04″V 5°23′29″L / 47.4844°V 5.3914°L / 47.4844; 5.3914Koordinatat: 47°29′04″V 5°23′29″L / 47.4844°V 5.3914°L / 47.4844; 5.3914
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Autrey-lès-Gray
Ndërbashkësia Val de Gray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.08 km2
Popullsia 37 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70032


Attricourt është një komunëFrancë. Attricourt bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 37 banorë dhe sipërfaqe 6.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]