Aubignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubignan
Komunë
noform
Pamje nga Aubignan
Stema_figura
Vendndodhja
Aubignan is located in Franca
Aubignan
Aubignan
44°07′50″V 5°58′11″L / 44.1306°V 5.9697°L / 44.1306; 5.9697Koordinatat: 44°07′50″V 5°58′11″L / 44.1306°V 5.9697°L / 44.1306; 5.9697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Carpentras
Kantoni Carpentras-Nord
Ndërbashkësia Ventoux-Comtat Venaissin
Kryetari Guy Rey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.7 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 4599 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84810
INSEE 84004


Aubignan është një komunëFrancë. Aubignan bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 4599 banorë dhe sipërfaqe 15.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]