Aubigny-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-en-Laonnois
Vendndodhja
Aubigny-en-Laonnois is located in Franca
Aubigny-en-Laonnois
Aubigny-en-Laonnois
46°59′17″V 4°36′38″L / 46.9881°V 4.6106°L / 46.9881; 4.6106Koordinatat: 46°59′17″V 4°36′38″L / 46.9881°V 4.6106°L / 46.9881; 4.6106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Craonne
Ndërbashkësia Chemin des Dames
Kryetari Thierry Raverdy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.41 km2
Popullsia 116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2820
INSEE 2033


Aubigny-en-Laonnois është një komunëFrancë. Aubigny-en-Laonnois bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 4.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]