Aubigny-lès-Sombernon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-lès-Sombernon
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-lès-Sombernon
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny-lès-Sombernon is located in Franca
Aubigny-lès-Sombernon
Aubigny-lès-Sombernon
47°18′19″V 4°38′38″L / 47.305278°V 4.643889°L / 47.305278; 4.643889Koordinatat: 47°18′19″V 4°38′38″L / 47.305278°V 4.643889°L / 47.305278; 4.643889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Sombernon
Ndërbashkësia Le Sombernonnais
Kryetari Valérie Sirugue-Labille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.93 km2
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21540
INSEE 21033


Aubigny-lès-Sombernon është një komunëFrancë. Aubigny-lès-Sombernon bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 7.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]