Aubin, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubin
Komunë
Vendndodhja
Aubin is located in Franca
Aubin
Aubin
43°26′29″V 0°24′49″P / 43.4414°V 0.413611°P / 43.4414; -0.413611Koordinatat: 43°26′29″V 0°24′49″P / 43.4414°V 0.413611°P / 43.4414; -0.413611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantique
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Thèze
Ndërbashkësia Luys en Béarn
Kryetari Jean-Louis Castetbieilh
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.84 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64230
INSEE 64073


Aubin është një komunëFrancë. Aubin bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 5.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]