Aubusson, Creuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubusson
Komunë
noform
Pamje nga Aubusson
Stema_figura
Vendndodhja
Aubusson is located in Franca
Aubusson
Aubusson
45°57′25″V 2°10′06″L / 45.95694°V 2.16833°L / 45.95694; 2.16833Koordinatat: 45°57′25″V 2°10′06″L / 45.95694°V 2.16833°L / 45.95694; 2.16833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Aubusson
Ndërbashkësia Aubusson-Felletin
Kryetari Michel Moine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.21 km2
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Popullsia 4149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23200
INSEE 23008


Aubusson është një komunëFrancë. Aubusson bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 4149 banorë dhe sipërfaqe 19.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]