Auchy-au-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchy-au-Bois
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auchy-au-Bois is located in Franca
Auchy-au-Bois
Auchy-au-Bois
50°30′46″V 2°47′05″L / 50.5128°V 2.7847°L / 50.5128; 2.7847Koordinatat: 50°30′46″V 2°47′05″L / 50.5128°V 2.7847°L / 50.5128; 2.7847
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Béthune
Kantoni Norrent-Fontes
Ndërbashkësia Artois-Lys
Kryetari Claudine Vincent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.27 km2
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Popullsia 460 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62190
INSEE 62049


Auchy-au-Bois është një komunëFrancë. Auchy-au-Bois bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 460 banorë dhe sipërfaqe 4.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]