Audeux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audeux
Komunë
Vendndodhja
Audeux is located in Franca
Audeux
Audeux
47°15′43″V 5°52′16″L / 47.2619°V 5.8711°L / 47.2619; 5.8711Koordinatat: 47°15′43″V 5°52′16″L / 47.2619°V 5.8711°L / 47.2619; 5.8711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Audeux
Ndërbashkësia Grand Besançon
Kryetari Hugues Binétruy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.75 km2
Popullsia 445 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25170
INSEE 25030


Audeux është një komunëFrancë. Audeux bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 445 banorë dhe sipërfaqe 1.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audeux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale