Audignies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audignies
Komunë
Vendndodhja
Audignies is located in Franca
Audignies
Audignies
49°52′14″V 3°38′52″L / 49.8706°V 3.6478°L / 49.8706; 3.6478Koordinatat: 49°52′14″V 3°38′52″L / 49.8706°V 3.6478°L / 49.8706; 3.6478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Bavay
Ndërbashkësia Bavaisis
Kryetari Edmond Carpentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.66 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Popullsia 292 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59570
INSEE 59031


Audignies është një komunëFrancë. Audignies bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 292 banorë dhe sipërfaqe 3.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]