Audrehem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audrehem
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audrehem is located in Franca
Audrehem
Audrehem
50°49′28″V 1°35′41″L / 50.8244°V 1.5947°L / 50.8244; 1.5947Koordinatat: 50°49′28″V 1°35′41″L / 50.8244°V 1.5947°L / 50.8244; 1.5947
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Ardres
Ndërbashkësia Ardres et la Vallée de la Hem
Kryetari José Bouffart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.19 km2
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 466 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62890
INSEE 62055


Audrehem është një komunëFrancë. Audrehem bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 466 banorë dhe sipërfaqe 9.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]