Audressein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audressein
Komunë
noform
Pamje nga Audressein
Vendndodhja
Audressein is located in Franca
Audressein
Audressein
42°55′46″V 1°01′28″L / 42.929444°V 1.024444°L / 42.929444; 1.024444Koordinatat: 42°55′46″V 1°01′28″L / 42.929444°V 1.024444°L / 42.929444; 1.024444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Castillonnais
Kryetari Oscar Girotto
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.98 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09800
INSEE 09026


Audressein është një komunëFrancë. Audressein bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 3.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]