Auffargis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auffargis
Komunë
noform
Pamje nga Auffargis
Vendndodhja
Auffargis is located in Franca
Auffargis
Auffargis
48°42′03″V 1°53′17″L / 48.700833°V 1.888056°L / 48.700833; 1.888056Koordinatat: 48°42′03″V 1°53′17″L / 48.700833°V 1.888056°L / 48.700833; 1.888056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Rambouillet
Kantoni Rambouillet
Ndërbashkësia Étangs
Kryetari Daniel Bonte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.14 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 1963 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78610
INSEE 78030


Auffargis është një komunëFrancë. Auffargis bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1963 banorë dhe sipërfaqe 17.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]