Auffay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auffay
Komunë
Vendndodhja
Auffay is located in Franca
Auffay
Auffay
49°43′09″V 1°05′59″L / 49.719163°V 1.099836°L / 49.719163; 1.099836Koordinatat: 49°43′09″V 1°05′59″L / 49.719163°V 1.099836°L / 49.719163; 1.099836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Tôtes
Ndërbashkësia Les Trois Rivières
Kryetari Christian Suronne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 1793 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76720
INSEE 76034


Auffay është një komunëFrancë. Auffay bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1793 banorë dhe sipërfaqe 11.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auffay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale