Auffreville-Brasseuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auffreville-Brasseuil
Komunë
noform
Pamje nga Auffreville-Brasseuil
Stema_figura
Vendndodhja
Auffreville-Brasseuil is located in Franca
Auffreville-Brasseuil
Auffreville-Brasseuil
48°57′14″V 1°42′40″L / 48.954°V 1.711°L / 48.954; 1.711Koordinatat: 48°57′14″V 1°42′40″L / 48.954°V 1.711°L / 48.954; 1.711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Guerville
Ndërbashkësia Grand Paris Seine et Oise
Kryetari Serge Ancelot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.37 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 596 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78930
INSEE 78031


Auffreville-Brasseuil është një komunëFrancë. Auffreville-Brasseuil bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 596 banorë dhe sipërfaqe 2.37 km².

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]