Auge, Creuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auge
Komunë
Vendndodhja
Auge is located in Franca
Auge
Auge
46°14′34″V 2°19′28″L / 46.242778°V 2.324444°L / 46.242778; 2.324444Koordinatat: 46°14′34″V 2°19′28″L / 46.242778°V 2.324444°L / 46.242778; 2.324444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Chambon-sur-Voueize
Ndërbashkësia Évaux-les-Bains Chambon-sur-Voueize
Kryetari Élisabeth Henry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.97 km2
Popullsia 105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23170
INSEE 23009


Auge është një komunëFrancë. Auge bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 9.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]