Augers-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augers-en-Brie
Komunë
Vendndodhja
Augers-en-Brie is located in Franca
Augers-en-Brie
Augers-en-Brie
48°40′49″V 3°21′31″L / 48.6803°V 3.3586°L / 48.6803; 3.3586Koordinatat: 48°40′49″V 3°21′31″L / 48.6803°V 3.3586°L / 48.6803; 3.3586
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Villiers-Saint-Georges
Ndërbashkësia Provinois
Kryetari Semeko Kenou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.5 km2
Popullsia 304 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77560
INSEE 77012


Augers-en-Brie është një komunëFrancë. Augers-en-Brie bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 13.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]