Augerville-la-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augerville-la-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Augerville-la-Rivière
Stema_figura
Vendndodhja
Augerville-la-Rivière is located in Franca
Augerville-la-Rivière
Augerville-la-Rivière
48°15′10″V 2°26′14″L / 48.252778°V 2.437222°L / 48.252778; 2.437222Koordinatat: 48°15′10″V 2°26′14″L / 48.252778°V 2.437222°L / 48.252778; 2.437222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Puiseaux
Ndërbashkësia CC du Canton de Puiseaux
Kryetari Olivier Citron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.03 km2
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45330
INSEE 45013


Augerville-la-Rivière është një komunëFrancë. Augerville-la-Rivière bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 4.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]