Augy, Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augy
Komunë
Vendndodhja
Augy is located in Franca
Augy
Augy
47°46′02″V 3°36′39″L / 47.7672°V 3.6108°L / 47.7672; 3.6108Koordinatat: 47°46′02″V 3°36′39″L / 47.7672°V 3.6108°L / 47.7672; 3.6108
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Auxerre-Est
Ndërbashkësia L'Auxerrois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.05 km2
Popullsia 1175 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89290
INSEE 89023


Augy është një komunëFrancë. Augy bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1175 banorë dhe sipërfaqe 5.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]