Aujeurres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujeurres
Komunë
Vendndodhja
Aujeurres is located in Franca
Aujeurres
Aujeurres
47°44′30″V 5°11′02″L / 47.7417°V 5.1839°L / 47.7417; 5.1839Koordinatat: 47°44′30″V 5°11′02″L / 47.7417°V 5.1839°L / 47.7417; 5.1839
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Longeau-Percey
Ndërbashkësia La Vingeanne
Kryetari Guy Durantet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.94 km2
Lartësia 457 m (m.n.d.)
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52190
INSEE 52027


Aujeurres është një komunëFrancë. Aujeurres bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 12.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]