Aulnay-sur-Iton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-sur-Iton
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnay-sur-Iton is located in Franca
Aulnay-sur-Iton
Aulnay-sur-Iton
48°59′52″V 1°03′46″L / 48.9978°V 1.0628°L / 48.9978; 1.0628Koordinatat: 48°59′52″V 1°03′46″L / 48.9978°V 1.0628°L / 48.9978; 1.0628
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Évreux-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Conches
Kryetari Danielle Jeanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.53 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 700 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27180
INSEE 27023


Aulnay-sur-Iton është një komunëFrancë. Aulnay-sur-Iton bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 700 banorë dhe sipërfaqe 1.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]