Aulnois-sur-Seille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnois-sur-Seille
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnois-sur-Seille is located in Franca
Aulnois-sur-Seille
Aulnois-sur-Seille
50°19′55″V 3°31′51″L / 50.3319°V 3.5308°L / 50.3319; 3.5308Koordinatat: 50°19′55″V 3°31′51″L / 50.3319°V 3.5308°L / 50.3319; 3.5308
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Delme
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Paul Debrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57590
INSEE 57040


Aulnois-sur-Seille është një komunëFrancë. Aulnois-sur-Seille bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 5.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]