Aulnoy-lez-Valenciennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnoy-lez-Valenciennes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnoy-lez-Valenciennes is located in Franca
Aulnoy-lez-Valenciennes
Aulnoy-lez-Valenciennes
50°12′18″V 3°50′11″L / 50.205°V 3.8364°L / 50.205; 3.8364Koordinatat: 50°12′18″V 3°50′11″L / 50.205°V 3.8364°L / 50.205; 3.8364
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Valenciennes-Sud
Ndërbashkësia Valenciennes Métropole
Kryetari Laurent Depagne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.12 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 7301 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59300
INSEE 59032


Aulnoy-lez-Valenciennes është një komunëFrancë. Aulnoy-lez-Valenciennes bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 7301 banorë dhe sipërfaqe 6.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]