Aulon, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulon
Komunë
noform
Pamje nga Aulon
Vendndodhja
Aulon is located in Franca
Aulon
Aulon
42°47′36″V 1°40′33″L / 42.7933°V 1.6758°L / 42.7933; 1.6758Koordinatat: 42°47′36″V 1°40′33″L / 42.7933°V 1.6758°L / 42.7933; 1.6758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aurignac
Ndërbashkësia Canton d'Aurignac
Kryetari Michel Fitte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.9 km2
Lartësia 310 m (m.n.d.)
Popullsia 351 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31420
INSEE 31023


Aulon është një komunëFrancë. Aulon bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 351 banorë dhe sipërfaqe 14.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]