Aumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumes
Komunë
noform
Pamje nga Aumes
Stema_figura
Vendndodhja
Aumes is located in Franca
Aumes
Aumes
49°25′07″V 5°56′43″L / 49.4186°V 5.9453°L / 49.4186; 5.9453Koordinatat: 49°25′07″V 5°56′43″L / 49.4186°V 5.9453°L / 49.4186; 5.9453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Montagnac
Ndërbashkësia Hérault Méditerranée
Kryetari Jean-Marie At
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.39 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34530
INSEE 34017


Aumes është një komunëFrancë. Aumes bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 420 banorë dhe sipërfaqe 7.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale