Aumessas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumessas
Komunë
noform
Pamje nga Aumessas
Stema_figura
Vendndodhja
Aumessas is located in Franca
Aumessas
Aumessas
49°32′25″V 1°19′12″P / 49.5403°V 1.32°P / 49.5403; -1.32Koordinatat: 49°32′25″V 1°19′12″P / 49.5403°V 1.32°P / 49.5403; -1.32
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Alzon
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Marie-Renée Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.45 km2
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30770
INSEE 30025


Aumessas është një komunëFrancë. Aumessas bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 21.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]