Aunay-les-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunay-les-Bois
Komunë
Vendndodhja
Aunay-les-Bois is located in Franca
Aunay-les-Bois
Aunay-les-Bois
48°32′37″V 0°17′30″L / 48.543611°V 0.291667°L / 48.543611; 0.291667Koordinatat: 48°32′37″V 0°17′30″L / 48.543611°V 0.291667°L / 48.543611; 0.291667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Le Mêle-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Pays d'Essay
Kryetari Victor Marques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.53 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61500
INSEE 61013


Aunay-les-Bois është një komunëFrancë. Aunay-les-Bois bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 8.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]