Aureille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aureille
Komunë
noform
Pamje nga Aureille
Stema_figura
Vendndodhja
Aureille is located in Franca
Aureille
Aureille
44°07′50″V 5°25′45″L / 44.1306°V 5.4292°L / 44.1306; 5.4292Koordinatat: 44°07′50″V 5°25′45″L / 44.1306°V 5.4292°L / 44.1306; 5.4292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Arles
Kantoni Eyguières
Ndërbashkësia Vallée des Baux
Kryetari Régis Gatti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.74 km2
Popullsia 1499 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13930
INSEE 13006


Aureille është një komunëFrancë. Aureille bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1499 banorë dhe sipërfaqe 21.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]