Aurel, Drôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurel
Komunë
noform
Pamje nga Aurel
Vendndodhja
Aurel is located in Franca
Aurel
Aurel
44°41′47″V 5°17′58″L / 44.6964°V 5.2994°L / 44.6964; 5.2994Koordinatat: 44°41′47″V 5°17′58″L / 44.6964°V 5.2994°L / 44.6964; 5.2994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Saillans
Ndërbashkësia Pays de Saillans
Kryetari Robert Thomé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.26 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26340
INSEE 26019


Aurel është një komunëFrancë. Aurel bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 26.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]