Aurel, Vaucluse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurel
Komunë
noform
Pamje nga Aurel
Stema_figura
Vendndodhja
Aurel is located in Franca
Aurel
Aurel
43°37′09″V 0°12′09″P / 43.6192°V 0.2025°P / 43.6192; -0.2025Koordinatat: 43°37′09″V 0°12′09″P / 43.6192°V 0.2025°P / 43.6192; -0.2025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Carpentras
Kantoni Sault
Ndërbashkësia Pays de Sault
Kryetari Francis Jouve
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.9 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84390
INSEE 84005


Aurel është një komunëFrancë. Aurel bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 28.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]