Aurelle-Verlac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurelle-Verlac
Komunë
noform
Pamje nga Aurelle-Verlac
Stema_figura
Vendndodhja
Aurelle-Verlac is located in Franca
Aurelle-Verlac
Aurelle-Verlac
43°18′23″V 0°05′17″L / 43.3064°V 0.0881°L / 43.3064; 0.0881Koordinatat: 43°18′23″V 0°05′17″L / 43.3064°V 0.0881°L / 43.3064; 0.0881
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Saint-Geniez-d'Olt
Ndërbashkësia Pays d'Olt et d'Aubrac
Kryetari Jean-Pierre Niel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.68 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12130
INSEE 12014


Aurelle-Verlac është një komunëFrancë. Aurelle-Verlac bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 54.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]