Aurillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurillac
Komunë
noform
Pamje nga Aurillac
Stema_figura
Vendndodhja
Aurillac is located in Franca
Aurillac
Aurillac
44°55′34″V 2°26′26″L / 44.926111°V 2.440556°L / 44.926111; 2.440556Koordinatat: 44°55′34″V 2°26′26″L / 44.926111°V 2.440556°L / 44.926111; 2.440556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Aurillac
Kantoni 4 cantons
Ndërbashkësia Bassin d'Aurillac
Kryetari Pierre Mathonier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.76 km2
Lartësia 622 m (m.n.d.)
Popullsia 27924 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15000
INSEE 15014


Aurillac është një komunëFrancë. Aurillac bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 27924 banorë dhe sipërfaqe 28.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]