Aurimont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurimont
Komunë
Vendndodhja
Aurimont is located in Franca
Aurimont
Aurimont
43°34′27″V 0°49′18″L / 43.574167°V 0.821667°L / 43.574167; 0.821667Koordinatat: 43°34′27″V 0°49′18″L / 43.574167°V 0.821667°L / 43.574167; 0.821667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Saramon
Ndërbashkësia Arrats-Gimone
Kryetari André Piccin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.07 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 184 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32450
INSEE 32018


Aurimont është një komunëFrancë. Aurimont bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 8.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]