Auris, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auris
Komunë
noform
Pamje nga Auris
Vendndodhja
Auris is located in Franca
Auris
Auris
45°02′50″V 6°05′15″L / 45.047222°V 6.0875°L / 45.047222; 6.0875Koordinatat: 45°02′50″V 6°05′15″L / 45.047222°V 6.0875°L / 45.047222; 6.0875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Le Bourg-d'Oisans
Ndërbashkësia L'Oisans
Kryetari Jean-Louis Pellorce
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Lartësia 1240 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38142
INSEE 38020


Auris është një komunëFrancë. Auris bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]