Aurouër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurouër
Komunë
noform
Pamje nga Aurouër
Vendndodhja
Aurouër is located in Franca
Aurouër
Aurouër
46°41′16″V 3°18′01″L / 46.687778°V 3.300278°L / 46.687778; 3.300278Koordinatat: 46°41′16″V 3°18′01″L / 46.687778°V 3.300278°L / 46.687778; 3.300278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Yzeure
Ndërbashkësia CA de Moulins
Kryetari Alain Borde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.06 km2
Lartësia 247 m (m.n.d.)
Popullsia 398 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03460
INSEE 03011


Aurouër është një komunëFrancë. Aurouër bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 398 banorë dhe sipërfaqe 27.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]